Kurumsal Bilgi

Kurumsal Bilgi

Fuarcılık sektörünün ve fuar alanlarının dünyada büyük önem kazandığı dönemde, Ortadoğu'nun en büyük fuar alanlarından biri olan ve 2007 yılında marka şehir Gaziantep'te faaliyete geçen Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi, fuarcılık alanında uluslararası standartlarda hizmet vermeyi, yüzlerce başarılı ve ses getiren fuara ev sahipliği yapmayı ve gerçekleştireceği yenilikler ile fuarcılık sektörüne ve ülke ekonomisine değer katacak atılımlar yapmayı hedeflemektedir. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası Gaziantep Ticaret Borsası gibi şehirdeki Oda, Kurum ve Kuruluşların yönetimindeki Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi, Gaziantep in dünyaya açılan bir penceresi olmakla beraber; Gaziantep şehrine, Bölgeye ve merkezinde bulunduğu Ortadoğu ilkelerine artı bir değer katacak ve katma değer sağlayacaktır.

Gerek tarihinden bir yakınlık ve gerekse de yakın sosyal ve kültürel ilişkiler içerisinde bulunduğu Ortadoğu ülkeleri ile gelişmiş bir ekonomik bağ kurmuş olan ve kendi başına bir cazibe merkezi haline gelen Gaziantep'te hizmet veren Gaziantep OFM, her yıl ekonomiye yön veren birçok sektörü, yerli-yabancı binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak ve fuarcılık alanında kusursuz hizmet verecektir.

Stratejik konumu, turizm değerleri, gelişmiş ekonomik yapısı, yüksek ihracat hacmi, sanayisi ve bölgenin ticaret merkezi olma özelliğiyle, Cumhuriyet Tarihinin ilk yıllarından bu güne kadar kendi öz kaynaklarıyla düzenli ve hızlı bir şekilde büyüyen, ekonomik yönden çevresinde bulunan 20 ili etkisi altında bulunduran, ticaret ve sanayi alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlar ile ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip olan Gaziantep kendi başına bir değer olarak değerlendirildiğinde, Gaziantep OFM bu bölgenin önemli bir ticaret ve fuar merkezi olma özelliğini kazanmakta ve bu nedenle fuar organizatörleri, katılımcıları ve ziyaretçileri için önemli bir buluşma noktası haline gelmektedir.

İlerleyen yıllarda projelendirilmiş 3 ayrı fuar alanı ile toplam 50.000 m2 kapalı alana, kongre ve seminer merkezine, otel ve alışveriş merkezlerine sahip olacak olan Gaziantep OFM, şu anda toplam 170.000 m2 ye yayılmış olan bir arazi üzerinde kurulmuş olup 29.000 m2 lik iki adet kapalı fuar alanı, alt yapısı hazırlanmış yaklaşık 40.000 m2 açık fuar alanı ve sosyal tesisleri ile yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına hizmet vermektedir. 14.250 m2 lik iki adet kapalı fuar alanı ile toplamda 29.000 m2 kapalı alan ile projelerin büyüklüğüne, niteliğine ve hedeflenen kitleye en uygun hizmetleri ve farklı alternatifleri sunabilen fuar merkezinin soğutma ve ısıtma sistemleri en modern teçhizat ve ekipman kullanılarak yapılmıştır. Ayrıca kompleks içinde 1 basın merkezi, 1 VIP ve toplantı salonu, restoranlar ve yöneticiler için ofisler bulunmaktadır. 2 ayrı otopark alanı ile toplam 10.000 aracı alabilecek, katılımcı ve ziyaretçilere rahat bir konaklama imkânı sağlayabilecek kapasitededir. Ayrıca fuar merkezinde 520 kw gücündeki bir jeneratör devrede bulunmaktadır. Gaziantep OFM her türlü teknolojik araç ve sistemi destekleyecek enerji, ısıtma-soğutma, klima, telekomünikasyon, su, hava, basınçlı hava ve internet gibi gereksinimleri eksiksiz sağlayacak bir altyapı sunar.

Alternatif ulaşım yollarına sahip olan fuar alanımıza ulaşım son derece kolay olmakla birlikte şehir merkezine 20 km, karayolu ile gelecek olan misafirlerimiz için merkez otogarına 6 km, diğer ülkelerden ve Türkiye'nin diğer illerinden hava yoluyla gelecek olan ziyaretçi, katılımcı ve konuklarımız için havaalanına 25 km mesafededir. Gaziantep-Adana otoyoluna sadece 1 km mesafede olan fuar merkezimize şehrin belirli noktalarından fuar dönemlerinde servis hizmeti sağlanmaktadır.

 

Kurumsal Bilgi